پشتیبانی طلایی Golden Support آفاق چیست؟

پشتیبانــــی طلائی
Golden Support
آفــــــــاق چیست؟

درخواست مشاوره

برای مشاوره رایگان، فرم زیر را تکمیل نمایید.

Hidden
Hidden

در کنار محتوای بسیار مناسب در بخش آیلتس پلاس، تیم پشتیبانی مرکز آیلتس آفاق برای کمک بیشتر به کاربران پکیج NEW Forward To IELTS در کنار کیفیت منحصر به فرد و قیمت اقتصادی و محتوای آموزشی متناسب با نیاز داوطلبین آزمون آیلتس، اقدام به ایجاد خدمات پشتیبانی خاص خود کرده است. این خدمات که به نام گلدن ساپورت معرفی شده است شامل دو بخش اساسی است، پشتیبانی فنی و پشتیبانی آموزشی.
در بخش پشتیبانی فنی از طریق سیستم تیکتینگ در پنل کاربری میتوانید درخواستهای پشتیبانی خود را ارسال نمایید. پشتیبانی فنی در دو قسمت سایت و نرم‌افزار به درخواستهای شما پاسخ می‌دهد. قسمت سایت به رفع مشکلات شما دراستفاده ازسایت اختصاص دارد و قسمت نرم‌افزار مشکلات احتمالی شما در استفاده از نرم‌افزار اختصاصی را پوشش می‌دهد.
در بخش پشتیبانی آموزشی چندین قسمت مختلف برای کمک به کاربران در جهت رفع مشکلات آموزشی و ساده تر کردن مسیر یادگیری قرار داده شده است که در اینجا بصورت اجمالی به آنها خواهیم پرداخت.

این وبینارها بصورت دوره ای برگزار میشوند و در هر سال 3 دوره از این وبینارها را خواهید داشت. هر کاربر میتواند بسته به نیاز خود در 12 جلسه از این وبینارها که در مهارت های مختلف برگزار میشوند بصورت کاملا رایگان شرکت نماید. مثلا کاربری ممکن است در بخش ریدینگ مشکل داشته باشد و بخواهد در چندین جلسه حل تمرین و وبینار در همین مهارت شرکت کند و یا کاربر دیگری بخواهد در چند مهارت متفاوت در وبینارها در زمان های متفاوت شرکت کند. در این وبینارها حل تمرین خواهید داشت و تکنیک های تدریس شده در پک مجدد بصورت عملی برای شما بر روی آزمون های برگزار شده قبلی مرور خواهد شد.

تمام کاربران با ارسال کد لایسنس اختصاصی خود به پیج ساپورت در اینستاگرام به آدرس afaq.ielts.pack.support@ و درخواست فالو کردن به مجموعه بزرگ کاربران پکیج خودآموز NEW Forward To IELTS بپیوندند. در طول مطالعه میتوانید سوالات آموزشی خود را در قالب عکس، ویدیو، فایل صوتی و یا متن در دایرکت این پیج مطرح نمایید و در زمان کوتاهی پاسخ سوال خود را از یکی از کارشناسان آموزش مجموعه دریافت نمایید.
یکی از امتیازهایی که کاربران پکیج NEW FORWARD TO IELTS دارند این است که می توانند در وبینارهای هفتگی شرکت کنند. وبینارها دو جلسه در هفته یعنی روزهای دوشنبه ساعت 16 و روزهای پنجشنبه ساعت 11 برگزار می شوند. در هر وبینار به شما یک موضوع از پیش تعیین شده تدریس می شود. همچنین سوالاتی که شما کاربران پکیج در ارتباط با پک و یا سوالات زبان عمومی دارید پاسخ داده می شود. در پایان نیز کاربرانی که مایل به شرکت در تست SPEAKING هستند، می توانند از این فرصت اسفاده نمایند.
آخرین سرویس قابل ذکر در بخش گلدن ساپورت نیز تصحیح رایتینگ است. کاربران پکیج NEW Forward To IELTS میتوانند با ارسال رایتینگ های خود و پرداخت هزینه تصحیح، نمره دقیق رایتینگ هایشان را به همراه نمره جداگانه برای هر یک از معیارها دریافت نمایند. همچنین در فیدبک ارسالی نقاط قوت و ضعف شما و راهکارهایی برای بهتر شدن رایتینگ نیز به شما ارائه خواهد شد.

جهت مشاوره اطلاعات زیر را وارد کنید

Hidden
Hidden

سوالات متداول

1. آیا وبینار های استاد کیهانی رو هروقت بخوام میتونم ثبت نام کنم؟

خیر، وبینارهای استاد کیهانی به صورت مستمر نمی باشد و قبل از شروع وبینارهای استاد، به کاربران عزیز از قبل اطلاع داده می شود.

2. سوالات و مشکلاتمون رو کجا میتونیم بفرستیم؟

اگر در بخشی از پکیج از نظر فنی مشکل داشتید، باید برای قسمت پشتیبانی فنی در پنل خود تیکت بگذارید. اگر از نظر آموزشی سوال داشتید، میتوانید هم از طریق پیج ساپورت اینستاگرام و هم تیکت به پشتیبانی آموزشی، سوال خود را مطرح کنید.

3. آیا ویدیو وبینار ها ضبط میشه و میتونیم بعدا ببینیم؟

خیر، ویدیوهای وبینارها ضبط نمی شود و میتوانید اگر یک وبینار را از دست دادید، در روز بعدی آن در همان هفته شرکت کنید.

4. فیدبک رایتینگ رو پس از چه مدت میتونم دریافت کنم؟

فیدبک رایتینگ خود را معمولا پس از 3 یا 4 روز کاری دریافت خواهید کرد.

Hidden
Hidden